2020 Kış Kaş Kontür Trendleri

1 ay önce KADIN
Bu yazıyı 4 dakikada okuyabilirsiniz
14 views

Kaşlara doğal, dolgun, dokulu ve ağır stiller damga vuruyor, 2020 yılında kaş modasını elegan dokunuşlar domine ediyor. Her ne kadar savlı kaş kontürü dizaynlarını sevenler için toplumsal medya kaşları revaçta olsa da 2020 yılının doğallığı korunmuş kaşların yılı olacağını söylemek mümkün. Conture Make up Studio’nun Kurucu, Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, Pudra.com için 2020 kaş kontürü trendlerini anlattı. 

Kaşlarda trendler değişiyor

Seyrekleşmiş, dökülmüş, yanlış pratikler sebebiyle küsmüş kaşlar, dolgunluğunu ve dokusunu yitirerek cansız bir görünüm yaratır. Bu durum hem kişinin hoşluğunu hem bakışlarını hem de tabirini olumsuz tesirler. Zira kaşlar yüzün merkezinde mekan alır ve bakışların karakterize edilmesinde kıymetli bir rol üstlenir. Gözleri çerçevelediği için bakışların mana kazanması hakikat konumlandırılmış kaşlara bağlıdır. Lakin birçok kişinin kaşları doğuştan seyrek olabileceği üzere yüz biçimine de makul olmayabilir. Üstelik kontür makyaj modasının en kıymetli ayağını oluşturan kaşların kendine has bir moda anlayışı vardır. Bilhassa de son devirlerde kaşlardaki trendler değişim göstermekte ve sıklık anlayışı üzerinde belirleyici bir rol üstlenmektedir.

Doğal görünümlü kaşlar listenin doruğunda
 

Son yıllara damgasını vuran doğal kaş görünümü, bu sene de kaş trendleri listesinin başını çekiyor. Güçlü ve tesirli bir söz yaratması ve geçmiş yılların yapay görünümünün tersine elegan bir görünüm sunması doğal kaşların ehemmiyetini giderek arttırıyor. Giderek artan doğallık fırtınası kaşları da etkiliyor. Daha ağır ve kalın kaşların moda olmasıyla birlikte kaş kontür pratiği da hem bayanlar hem de erkekler arasında giderek yaygınlaşıyor. Önümüzdeki sene doğallığı korunmuş ve kalınlaştırılmış kaşları sıkça görmek mümkün olacak.

Ağır kaşlar 2020 yılının da vazgeçilmezi

Yüzünüzdeki en değerli yıldızın kaşlar olduğu bu trendde, yoğunluğu arttırılmış kaşların ön planda olduğu görülüyor. En kıymetli kriter ise kaşlar arasında rastgele bir boşluğun olmamasıdır. Bu sistemde kaşların ağır tutulmuş olması gözleri daha iri göstererek simetrik bir illüzyon yaratır. Birçok bayan her ne kadar kaş doldurma eserleriyle bu manzarayı elde etmeye çalışsa da dakikalarca süren kaş doldurma ile vakit kaybetmek istemiyor, hem de her iki kaşı eşit doldurmanın zorluğunu biliyor. Bu noktada da bayanların yardımına yetişen kaş kontür pratiği istenilen yoğunluğu doğal pigmentlerle sağlıyor.

Uzun müddetli kalıcılık sunan kaş kontür tatbikiyle makyaj rutininin kıymetli bir pratiği pratik bir halde ortadan kalkarken eşitleme derdi de son buluyor.

Içtimaî medya kaşları giderek popülerleşiyor

Toplumsal medyanın modadan makyaja kadar birçok mevzuyu domine ediyor. Daha çok kusursuz görünümü tercih edenlerin yaptırabileceği içtimaî medya kaşları ekseriyetle şu halde oluyor; kaşların başlangıç kısımları daha hafif, dış kısımlara nazaran ise daha besbelli bir formda gelen kusursuz kaşlar. Bu görünümü kozmetik eserlerle elde etmek ve her seferinde birebir kusursuzluğu yakalamak mümkün olmadığından kaş kontürü büyük avantaj sağlıyor. Kişinin göz, yüz formuna nazaran konumlandırılan kusursuz kaşlar her hengam bakımlı, hoş ve trend görünmeyi sağlıyor.

Konu etiketleri: , , , ,