Alerjik Çocuklarda Nelere Dikkat Edilmelidir?

2 ay önce KADIN
Bu yazıyı 3 dakikada okuyabilirsiniz
12 views

Alerjik çocuklarda değerli olan noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Mahsusen bahar aylarında meydana çıkan polenlerle birlikte alerjik reaksiyonlar göstermeye başlayan evlatlar, ailelerin sıkı gözetimi altında tedavi edilmek zorundadır. Evlatların birçok dış etken sonucu hastalanması sebebiyle, akıllara alerji olan evlada ne yapmalı cinsinde sorular belirmektedir. Gayrı evlatlara nazaran daha hassas bir bünyeye sahip olan alerjik evlatlar, ailelerin ihmali ve tabiplerin direkt olarak antibiyotik tedavisi pratiği sonucu, daha beğenilmeyen durumlara düşmekte, daha çekişmeli marazlarla karşı zıdda kalmaktadır.

Çocuklarda Neden Alerji Oluşur?

Evlatların alerjik olmasının asıl sebebi, bağışıklık sisteminde meydana gelen zayıflıklardır. Evlatların alerjen bir yapıya sahip olmasında, genetik yatkınlık kıymetli bir etken sayılmaktadır. Bunların haricinde;

  • Evladın bulunduğu ortamdaki hava kirliliği,
  • Ortamdaki toz yoğunluğu,
  • Tabiattan uzak kalmak,
  • Nemli hava,
  • Ek azıkların sıradan vaktinden erken ya da geç verilmeye başlanması, evlatların alerjen tesirler uyandırmaktadır.

Alerjik Çocuklarda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Alerjik evlatların tedavisinde dikkat edilmesi gereken çeşitli noktalar bulunmaktadır. Bu noktalara dikkat edilmesi sonucu, çocuklarda görülen alerjik reaksiyonlar azalmaya başlayacaktır. Alerjik evlatların uygunlaşması ismine dikkat edilmesi gereken noktalar şu formda sıralanabilir:

  • Hanedeki Nem Seviyesi: Alerjik evlatların bulunduğu ortamdaki nem seviyesini azaltmak için tedbirler alınmalıdır. Çokça nem alerjik etmenleri tetikleyebilir.
  • Halılar: Münhasıran konut tozu alerjisine sahip olan evlatların odasında, muhakkak halı bulunmamalıdır. Başkaca odada konum alan ziyade eşyalar, büyük kıyafet dolapları ve yüklü kitapların varlığı, evladın alerjisini tetikleyecektir.
  • Evcil Hayvanlar: Hayvanlara ve hayvan tüylerine karşı alerjisi bulunan evlatların, evcil hayvanlardan münhasıran de alerjisini tetikleyen hayvanlardan uzak tutulması gerekmektedir. Mümkünse hanede hiçbir evcil hayvan bulundurulmamalıdır.
  • Hazır Azıklar: İçerisinde ek hususlarını barındıran yiyecekler, evlatların alerjilerini daha da fazlalaştıracaktır. Bağışıklık sistemiyle direkt alakalı olan alerji, bağışıklıkta meydana gelen her zayıflıkta ortaya çıkacaktır. Evlatlar İçin Bağışıklık Sistemi Güçlendiren Şahsi Karışımlar İçin Tıklayın !
  • Sigara: Sigara dumanı, tüm alerjileri tetiklemekte olan tehlikeli bir husustur. Yalnızca alerjisi olan evlatların değil, tüm evlat ve bebeklerin bulunduğu ortamda sigara içmekten kaçınılmalıdır.
Konu etiketleri: , , ,