Gigi Hadid’in artık imza bir göz makyajı var diyebiliriz. Süpermodelin metalik bakışlara olan tutkusu makyajınıza ufak bir dokunuşla çarpıcı bir tesir katmanız için ilham aslınız olabilir. Göz pınarlarına metalik, münhasıran altın tonlarını uygulamayı seven Gigi, bu dokunuşla anında karakter kazanan bir görünüm elde ediyor. Metalik farlarınızı Gigi üzere efektif ve etkileyici kullanmanız için püf noktalarını keşfedin.

Yapışkan Baz

Parlak farların tam manasıyla göz kapağına yerleşmesi ve gün içinde dağılıp dökülme yapmaması için yapışkan bir yüzey kullanmak koşul. Krem farlar yahut sim pratiği için üretilen bazlar pratik esnasında size yardımcı olabilir.

Sabitleyici Kuvvet

Yalnızca metalik farlar için değil her toz eser için bu ipucu muteber. Umumide toz dökmeye müsait ve fırçaya yapışmaya isteksiz olan metalik farları aplikatörüne makyaj sabitleme spreyi sıktıktan sonra almayı deneyin, farkı göreceksiniz.

Pudra Kalkanı

Göz makyajında en büyük sorunlardan biri tatbik esnasında gözaltına dökülüp cilt makyajını bozan farlar. Şayet siz de evvel fondöten ve kapatıcı uygulayanlardansan, göz makyajınıza başlamadan evvel baking tekniğiyle concealer’ına bir kalkan yaratın ve tozutmaya müsait metalik farlardan, yapılınca çıkması güç olan simlerden kusursuz cilt makyajınızı koruyun.

Aplikatör Farkı

Doğal kıllı ya da konik uçlu fırçalar eseri ağır bir formda göz kapağına bırakamaz. Metalik farları uygularken sentetik kıllı ve yassı yapılı fırçaları kullanarak farı göz kapağınıza tam manasıyla uygulayabilirsiniz. Detaylı bir pratik gerekmiyorsa parmağınız da çok tesirli bir sonuç için birebir.

Sıkı Dostlar

Parlak farınız tam olarak opak değilse ve istediğiniz ağır performansı hala alamıyorsanız metalik rengi tıpkı renkte farklı bir farla kombinleyin. Baz olarak kullanacağınız opak farın üzerine metalik rengi uygulayarak ağır görünümlü bir illüzyon yaratabilirsiniz.