Boşananlardan yeni evlilere tavsiyeler

2 ay önce AŞK
Bu yazıyı 3 dakikada okuyabilirsiniz
16 views

Mevzu evlilik olunca ailenizden komşulara, en yakın arkadaşınızdan iş arkadaşlarınıza herkesin verecek bir tavsiyesi oluyor. Evlilikle ilgili etrafınızdan duyabileceğiniz yanlış mülahazalar bir yana, bazen yakınlarınızdan kime inanacağınıza bile şaşırırsınız. Bu türlü durumlarda ekseriyetle uzun yıllar keyifli evlilik sürdürmüş insanların söylediklerine kulak vermek istersiniz. Aslında evliliğini bitirmiş kimselerin söyleyecekleri de çok önemli! Kim evlilik yaşamış, bu evlilikteki sıkıntıları görmüş, çekişmeli bir karar vermiş ve yanlışlarıyla yüzleşmiş birinden daha âlâ tavsiyeler verebilir ki? İşte boşanmış hatunlardan yeni evli çiftlere teklifler…

Aşktan ziyadesine gereksiniminiz var

Herkes aşık olduğu kimseyle evlenmek velev ama bu her devir masallardaki mesrur sonu getirmez. Gerçek hayatta mesut olmak için aşk ehil olmaz. Boşanan çiftlerin büyük kısmı aşık oldukları bireyle evlendiklerini, gelgelelim karar verirken mantıklı düşünemedikleri için evliliklerinin yürümediğini söylüyor. Evlenecek olanlara ise hürmet duyabilecekleri, arkadaş olabilecekleri ve hayata tıpkı bölgeden baktıkları bir eş seçmelerini tavsiye ediyorlar. Zira evlilik hayat uzunluğu sürecek bir paydaşlık demek ve ortağınızı sevmeniz işlerin yürümesi için yerinde değil.


İstediğiniz değişiklik asla yaşanmayabilir

Erkekler hatunların değişmeyeceğini, bayanlar ise erkeklerin değişeceklerini umarak evlenirler kelamı klişe de olsa yanlışsız. Birçok hatun erkeği değiştirebileceğini, beğenmediği taraflarını törpüleyebileceğini düşünerek evleniyor. Evet, kişiler değişir fakat siz değiştiremezsiniz. Öncelikle değişmeyi istemek gerekir. Hem düzeleceğini umarak biriyle ömür uzunluğu birlikte olma lafı vermek ne kadar sağlıklı? Birbirinizi olduğunuz üzere kabullenemediğiniz hiçbir alaka sonsuza kadar sürmez.


Daima birlikte olmak zorunda değilsiniz

Evlilik her anınızı birlikte geçirmeniz gerektiği mealine geliyor. Boşanan çiftlerin en çok lisana getirdiği problemlerden biri de bu. Her anı birlikte geçirip, kendilerine vakit ayıramadıklarından, şahsi sahaları kalmadığı için problemleri gözden geçirecek devir da bulamadıklarından ve bunun münasebetin sonunu getirdiğinden bahsediyorlar. Yeni evli çiftlerin birbirlerine şahsi sahalar bırakmaları, hem aradaki hasreti artırıp aşkı canlandırır hem de sorun yaşandığında kaçıp sakinleşecek vakit sağlar.


Kuşkularınızı lisana getirmelisiniz

Bir şeyleri içinize atmaya başlamanız aslında sonun başlangıcı. Sıkıntıların konuşulamadığı bir ilginin devirle berbata gitmesi kaçınılmaz. Eşinizin sizi aldattığından şüpheleniyor fakat kıskanç hatun damgası yememek için susuyor musunuz? Susmayın, kıskanç bayan olmak aldatılmaktan daha güzel bir ihtimal. Sizi eskisi üzere sevmediğini düşünüyorsanız lisana getirin, sessizliği rahatsız ediciyse siz konuşun. En makûs sonuç bile kuşkuyla yaşamaktan ve ahir her şeyin birikip bir anda patlamasından yeterlidir.


Kabullenmek zorunda değilsiniz

Eşiniz size makûs mü davranıyor? Bağınızda meseleler mı var? Evliliğiniz umduğunuz üzere olmadı mı? Sorun ne olursa olsun hiçbir şeyi kabullenmek zorunda değilsiniz.

Konu etiketleri: , , ,