Cansız ve renksiz kirpiklere: Kirpik lifting

1 ay önce KADIN
Bu yazıyı 4 dakikada okuyabilirsiniz
15 views

Şık bir çift gözü; kusursuzca kıvrılan, dolgun kirpiklerden munfasıl düşünmek neredeyse imkansızdır. Lakin herkes doğuştan dolgun ve hacimli kirpiklere sahip değildir. Binaenaleyh küçük ipuçları ve pratiklerle bu görünümü elde etmek çok daha ziyade ehemmiyet kazanmıştır. Bu aşamada kirpik lifting sürecinin bayanlar için büyük bir kolaylık sağladığını lisana getiren Ergül Keskin Conture Make up Studio’nun Kurucusu ve Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, hususla ilgili kıymetli haberler veriyor.

Canlılık nasıl sağlanır

Birçok kişi, kirpiklerinin gereğince dolgun, hacimli ve renkli olmadığından şikayet eder. Bu durum kişinin makyaj yapmadığında daha solgun ve yorgun görünmesine yol açar. Hasebiyle birçok hatun için rimelsiz bir hayat nerdeyse düşünülemez. Fakat hoşluk pratikleri arasında giderek tanınan olan bir formül var ki, kirpiklerin muhtaçlık duyduğu kıvrık formu sağlarken, açık renk görünümünü ortadan kaldırıyor. Üstelik uzun süren kalıcılığı sayesinde her vakit bakımlı görünmenin ipuçlarını sunan bu tatbik, kirpik lifting tekniğinden gayrısı değil…

Kirpik lifting nedir

Lifting pratiği; pigment, vitamin ve keratin desteği ile kirpiklerin dolgunlaştırılması, renklendirilmesi ve kıvrılması sürecidir. Külliyen kişinin kendi kirpikleriyle yapılan bu prosedürde doğal kirpiklere takviye bir ekleme yapılmaz. Yalnızca doğal içerikli eserler kullanılarak kirpiklerin istenilen forma ulaşması sağlanır. Doğal kirpiklerin köklerine uygulanan doğal içerikli formülasyon, mutlaka zararlı bir husus içermediği üzere göz sıhhati için rastgele bir reaksiyona yol açmaz.

Neden yaptırmalısınız

Kirpik liftingin en değerli özelliği kirpiklere ek bir pratiğin yapılmaması ve doğal kirpikler üzerinde bir restorasyon çalışmasının uygulanmasıdır. Binaenaleyh sıhhat konusunda tasa eden şahıslar de kolaylıkla uygulayabilir. Bunun yanı sıra;

– Kirpikleri düz olan bireyler,

– Kirpikleri aşağıya akıllıca bakan bireyler,

– Kirpik rengi çok açık olan bireyler,

– Kirpikleri dökülmüş ve seyrelmiş insanlar,

– Kendi kirpiklerine dolgunluk ve hacim vermek isteyen kimseler için kirpik lifting uzun müddet kalıcılık sağlayacağından tercih edilebilir.

Nasıl yapılır

Kirpik lifting, tatbik açısından epey kolay bir süreçtir. Ama ortaya çıkacak sonuçların hem doğal hem de kusursuz olması için profesyonel kimselerce yapılması gerekir. Bu noktada merkezlerinde çok titiz bir çalışma yürüttüklerinin altını çizen Ergül Keskin; “Makyaj bilirkişilerimiz şahsa en elverişli kirpik dolgunluğu ve rengi için ön kıymetlendirme yapar. Daha sonra kişinin kirpiklerinin uzunluğuna nazaran S-M-L olarak isimlendirilen boyutlarda silikon ped seçilir ve münâsib silikon ped yapıştırılarak sürece başlanır. Silikon ped yapıştırma sürecinden sonra bir cımbız yardımıyla kirpikler tek tek ayrılarak ped üzerine yerleştirilir ve kirpik kıvırma eseri sürülüp 20 dakika bekletilir. Sabitleyici eser sürülüp 20 dakika daha bekletilir sonrasında ise boyama süreci yapılıp 15 dakika dinlendirilir. Akabinde temizlenip silikon pedler çıkarılır ve keratin sürülüp renk veren solüsyon pratiği yapılır. Tüm süreç yaklaşık 1 saat sürer. Süreç sonrasında insanların 24 saat boyunca kirpikleri sudan uzak tutması gerekir.” dedi.

Nelere dikkat edilmelidir

Kirpik liftingde hazırlanan solüsyon doğal kirpiklere uygulandığından hiçbir makyaj kalıntısı olmamalı ve bunun için süreç öncesinde tüm göz makyajı dikkatlice çıkarılmalıdır. Başkaca kirpiklerin kuru olması gerekir. Her ne kadar zararsız bir süreç olsa da alerjisi olan, arpacık, tahriş üzere problemler kelam konusu ise yaptırılmaması yahut hekimin müsaadesi ile yaptırılması önerilir.

Kalıcı mıdır

Ağır iş hayatı, çağdaş devranların telaşı, kent hayatının süratli akışı derken hatunların her hengam bakımlı ve hoş görünmesi giderek daha da değerli hale geliyor. Bu noktada birçok hatun daha uzun ömürlü olması sebebiyle çeşitli sıklık pratiklerine yöneliyor. Bu pratiklerin başında gelen kirpik lifting, tesirli solüsyonu sayesinde kirpiklere yoğunluk kazandırıyor. Kalıcılığı ise 2-3 ay arasında değişiyor.

Konu etiketleri: , , ,