Kış mevsiminin yıkıcı tesirleri en çok cilt üzerinde kendini gösterir. Mahsusen de soğuk hava cildin nemini kaybetmesine, matlaşıp cansızlaşmasına neden olur. Bu türlü durumlarda cilt yeteri kadar nemlendirilmezse ince kırışıklıklar derinleşir ve erken yaşlanma belirtileri ortaya çıkabilir. Koşullar bu türlü olduğunda kesinlikle cildi besleyecek tedbirler alınmalıdır. Bu noktada cildi besleyen tesirli hizmetler verdiklerinin altını çizen Ergül Keskin Conture Make up Studio’nun Kurucusu ve Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, uygulanabilecek cilt bakım prosedürlerini anlatıyor.

Cildinizde yenilik hareketi başlatın

Bir çeşit ameliyatsız yüz gerdirme süreci olan hifugold, yüz gençleştirme ve sıklaştırma teknikleri arasında sıklıkla uygulanan bir usuldür. Cildin alt tabakasına verilen denetimli ses dalgaları ile yapılan bu süreç, daha zinde ve genç bir görünümün ipuçlarını sunar. Ses dalgalarının cilt tabakasında yarattığı kuvvet hedeflenen yerde ısı hasarı oluşturur. Bu hasar kolajen üretimini arttırarak, yeni ve taze bir cilt için gerekli olan yapılandırmayı başlatır. Hifugold pratiği, yaklaşık 15.000 hücre yenilenmesi sağlarken cildin üst yüzeyine rastgele bir zarar vermez. Alın, gıdı ve yanaklarda itimatla kullanılabilen Hifugold süreci, cildin temizlenmesi ve daha sonrasında soğutucu jelin sürülmesiyle yapılır. Uygulanacak yere nazaran cihaz için iyi başlık seçilir ve evvelden belirlenen yüz tahliline nazaran süreç uygulanmaya başlanır. Umum olarak ağrısız ve acısız bir süreçtir.

Gençlik iksiri: Somon DNA

Somon DNA aşısı, somon balığı spermleri ve hyaluronik asitten elde edilen DNA molekülleri yardımı ile ciltte genç hücreler üretilmesi esasına dayanan yeni nesil bir hoşluk pratiğidir. Kırışıklık ve gayrı yaşlanma belirtilerinin giderilmesini amaçlayan bu prosedür cildi; yapılandırmak, onarmak ve gençleştirmek için uygulanır. Sistem; polinükleotidler ve hyalüronik asit moleküllerinden elde edilen Somon DNA ile ciltte genç hücreler üretilerek kırışıklık ve başka yaşlanma belirtilerinin giderilmesini sağlar. Cilt yapısını destekleyen, hücreleri onaran Somon DNA, insan DNA’sına çok yakın olan formülasyonu sayesinde bağ dokusunu tekrar yapılandırarak, cildi restore eder.

Hydrafacial ile dipten uca arilik

Yaşlanma aksisi bakım tekniklerinden biri olan hydrafacial; cilt yenileme, temizleme, derinlemesine arındırma, akne ve sivilce tedavilerini barındıran tesirli bir süreçtir. Vakum formundaki bir cihaz yardımıyla yapılan hydrafacial, geliştirilmiş vortex teknolojisi sayesinde cilde hiçbir zarar vermeden cildin derinlemesine temizlenmesini sağlar. Hydrafacialın en değerli özelliği cildin daha sağlıklı, parlak ve genç görünmesini sağlamasıdır. Bu sistem; cildin canlanmasını, ince çizgilerin azalmasını, cildin derinlemesine nemlenmesini sağlar. Tıpkı devirde siyah nokta meselesinin giderilmesine, genişleme ve tıkalı gözeneklerin açılmasına yardımcı olur.