Geleceğin ayak izleri tepesi başlıyor

2 ay önce KADIN
Bu yazıyı 2 dakikada okuyabilirsiniz
7 views

Ana ve evlat sıhhatiyle ilgili olarak birinci 1000 günün ehemmiyetine odaklanan tertip Birinci 1000 Gün Tepesi, bu yıl 10 Nisan Çarşamba günü İstanbul’da gerçekleşecek. Dorukta, meydanında mütehassıs konuşmacılar geniş bir perspektif ile ana ve bebek sıhhati konusunda iştirakçileri bilgilendirecek.

Dorukta moderatörlüğünü Evlat Sıhhati ve Illetleri ve Yenidoğan Eksperi Prof. Dr. İlknur Kılıç’ın yapacağı ilmî oturumda, “aşının ehemmiyeti ve neden aşı yaptırmalıyız” konusu tartışılacakken tıpkı devirde Bayan Illetleri ve Tevellüt Bilirkişisi Dr. Emrah Kol, gebelik takibi ve doğuma hazırlık hakkında bilinmesi gerekenleri iştirakçilere aktaracak.

Akabinde Evlat Sıhhati ve Marazları Mütehassısı Dr. Anıl Yeşildal “Antibiyotiksiz Güzelleşmenin İpuçları”, Prof. Dr. Hilal Mocan “Bebek Beslenmesinde Yeni Trendler ve Gerçekler”, Gebe Eğitim Mütehassısı ve Bebek Hemşiresi Ayşe Öner “İlk 1000 Günde Bebek Cilt Bakımının Önemi” başlıklı sunumlarını gerçekleştirecek.

Tepenin öğlenden sonraki buluşmalarında ise Dr. Ali Evrim Doğan “Büyümenin Gerçek Tarifi ve Beslenmenin Önemi”, Familylab Kurucu, Aile Terapisti Yılmaz Atmaca “Sevgi ile Hayır Diyebilmek”, Uzm. Psk. Hande Kızılöz Uluca “Çocuğunuza Reaksiyon Değil, Yanıt Verin”, Evlat Sıhhati ve Illetleri Bilirkişisi Dr.GökhanMamur “BLW Sistemi (Baby Led Weaning)” bahislerini ele alarak iştirakçilere haber aktaracak.

Birebir devirde tepede Akut Derneği Kurucu Üyesi ve Onursal Yöneticisi Ali Nasuh Mahruki “Gelecekten Sorumluyum” başlıklı konuşması ile tepe iştirakçileri ile buluşacakken, ünlü sunucu Adedim Sivar da analık deneyimlerini iştirakçiler ile paylaşacak.