Olağan ki, her çeşit pahalı göz kremini kullanmayı deneyebilirsiniz, ama buzdolabından bu yiyeceklerden bir çiftini almak çok daha kolay! Bu bütçe dostu eserler, gözlerinizin altındaki koyu halkaları azaltma konusunda hayli verimli.

Göz altı torbalarınıza elveda deyin ve acilen bu 5 besinden birini denemeye başlayın.

Tam yağlı süt

Tam yağlı süt, göz altı torbalarından kurtulmanıza yardımcı olacak eksiksiz bir besin. Tam yağlı sütteki laktik asit cilt üzerinde tedavi edici bir tesire sahiptir ve başkaca cildi nemlendirir. İki pamuk topunu soğuk süte batırın ve birkaç dakika gözünüzün altına koyun.

Yumurta akı

Göz altı torbalarından kurtulmak için bir sair kullanışlı sistem de yumurta akı kullanmaktır. Yalnızca gözlerinizin altındaki koyu halkalarla savaşmanıza yardımcı olmakla kalmayacak, tıpkı hengamda cildinizi daha da sıkılaştıracak ve kırışıklıkları önleyecektir. İki beyaz küçük kasede yumurta akını sarısından ayırın. Yumurta akını çırpın ve küçük bir fırça ile gözlerinizin altına uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın.

Yeşil yahut siyah çay

Hem yeşil hem de siyah çay cildinizde tedavi edici bir tesire sahiptir ve başkaca şişliği azaltır. İki adet poşet çayı bir dakika kadar bir bardak sıcak suda bekletin ve çıkarıp yarım saat boyunca buzdolabında bekletin. Daha sonra gözlerinize yerleştirin ve 15 dakika bekleyin.

Yeşil çay ile yapmak istiyorsanız, tıpkı süreci yeşil çay ile yapıp, bir buz kabına dökün ve akabinde dondurun. Büsbütün donduklarında, buzu bir beze sarabilir ve birkaç dakika boyunca gözlerinizin altına koyabilirsiniz.

Salatalık

Sıklık merkezlerinde gözlere koyulan salatalık dilimlerine hepimiz rastgelmişizdir. Salatalık, içerdiği antioksidanlar sayesinde göz altı torabalarına karşı çok güzel çalışır. Tedavi edici bir tesire sahiptir ve şişliği azaltır. Gözlerinize iki adet soğuk salatalık dilimi koyun ve yaklaşık beş dakika boyunca bekletin.

Çiğ patates

Buzdolabında hiç salatalık yok mu? Kilerde eski bir patates olup olmadığını denetim edin. Patatesler salatalık için bir alternatif olabilir. Bir patatesi soyun, dilimler halinde kesin ve sonra gözlerinizin altına birer dilim koyun. Patates dilimleri başkaca gözlerinizin altındaki ziyade nemi gidermeye yardımcı olur.