Kapatıcılar, kat kat sürülen fondötenler, kalıcı olması hedefiyle uygulanan pudralar ve sabitleyici spreyler… Pekala, tüm bu sistemlerin cildin vesair sahalarına nazaran tam 7 kat daha ince bir deriye sahip olan gözaltı ve etrafına ne kadar zarar verdiğini düşündünüz mü? Kozmetik eserlerle gözaltındaki koyu halkalarının yalnızca saklanabileceğini ifaden eden Ergül Keskin Contur Make up Studio’nun Kurucusu Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, tüm bunların cildin nefes almasını engelleyerek uzun vadede sonuçlarının olumsuz olacağını vurguluyor. Yeni nesil sıklık pratikleri sayesinde gözaltı morluklarının bir sorun olmaktan çıktığını söyleyen Keskin, bu pratiklerden bir olan BB Glow hakkında haberler veriyor.

Gözaltı morluklarıyla baş etmek mümkün mü

Birçok kişinin en büyük cilt sıkıntılarının başında gözaltı morlukları geliyor. O denli ki, birçok pratiğe karşın kesin bir tahlil elde edemeyen şahıslar, devayı kozmetik eserler aracılığıyla morlukları kapatmakta buluyor. Ama bu durum hem kısa vadede tahlil sunuyor hem de dış etkenler çabuk etkilendiği için sonuç her vakit meskenden çıktığımız üzere kalmıyor.

Mahsusen de rüzgar, yağmur, ter ve nem uygulanan kozmetik eserlerinin tesirinin geçmesine, gözaltı morluklarının ise gün yüzüne çıkmasına neden oluyor. Bu aşamada birçok pratiğe ve kozmetik esere nazaran çok daha tesirli sonuçlar sunan BB Glow sistemi devreye giriyor. Bir çeşit kalıcı fondöten pratiği olan BB glow, uzun vadede kapatıcılık sağlarken gözaltı morluklarını kaderiniz olmaktan çıkarıyor.

BB Glow, aydınlık gözaltları mucize değil

Cildin en hassas nahiyesi olan gözaltı ve muhiti tıpkı vakitte dış etkenlerden de en çok etkilenen kesimdir. Cildin gayri sahalarına nazaran derinin 7 kat daha ince olduğu gözaltı ve muhitinde en sık rastlanılan dertler ise morluklar, mimik ve yaşa bağlı ince çizgilerdir. BB Glow, doğal içerikli formülasyonu ile hem gözaltı morluklarını minimize etmek hem de ince çizgilerin görünümünü azaltmak için tesirli bir yoldur. İçerdiği bitkisel içerikler cildin daha aydınlık ve ışıltılı bir görünüm kazanmasını sağlar. En değerli özelliği solüsyon olarak kullanılan bitkisel içeriklerin ciltte bulunan muaf radikalleri nötralize ederek estetik meseleleri ortadan kaldırmasıdır. Birçok kişinin mustarip olduğu göz etrafındaki koyu halka görünümünü azaltmak için tercih edilen bu sistem, yüksek nem nispeti sayesinde hücre yenilenmesine ek sağlar. Kolajen üretimini hızlandıran BB Glow, gözaltlarına canlılık verirken koyu halkaların yol açtığı yorgun görünümü azaltır.

Bir taşla iki farklı derde elveda

BB Glow pratiğinin çok ziyade tercih edilmesi bir tesadüf değildir. Külliyen doğal içeriklerin kullanıldığı BB Glow, hassas yapıdaki göz etrafında iki farklı meseleye tıpkı anda tahlil sağlar. Koyu halka görünümünü azaltırken kolajen ve elastin üretimini destekleyerek ince kırışıklıklar üzerinde de tesirlidir. Cildin sıkılığını arttırarak çok daha genç bir görünüme kavuşmanın ipuçlarını sunar.

Evet, BB Glow nasıl uygulanıyor

BB Glow sürecinde bitkisel eserlerden oluşan solüsyonun cildin alt katmanlarına nüfuz etmesini sağlamak için mikro iğneler kullanılır. Birçok kişinin düşündüğünün bilakis süreç sırasında kullanılan serum, fondötenin sıvılaştırılmış hali değildir. Natürel içeriklerde elde edilen bir karışım tercih edilir.

Tatbikte kullanılacak iki farklı tonda serum vardır gelgelelim farklı cilt tipleri için bu serumlar çeşitlendirilebilir. Kişinin cilt tipine iyi olarak seçilen serum, dermapen ile cilde uygulanır. 10 gün aralıklarla yekunda 3 seans biçiminde yapılan BB Glow süreci, her mevsim kolaylıkla
uygulanabilir.