Hindistan cevizi yağı kepeği önlüyor

5 gün önce KADIN
Bu yazıyı 1 dakikada okuyabilirsiniz
2 views

Hindistan cevizi yağı meyyit cildi tedavi etmek için kullanılırken tıpkı vakitte saç bakımı için de kullanılabilir. Yan tesiri yoktur ve sedef illeti, dermatit, egzama ve yanıklar üzere bir seri cilt meselesini tedavi edebilir. Hindistan cevizi yağı ayrıyeten çatlak izlerini gidermeye ve selülit oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Çatlamış dudakları önlemek için dudaklarınıza sistemli olarak birkaç damla hindistan cevizi yağı sürebilirsiniz.

Saç bakımı

Hindistan cevizi yağı saç büyümesi için son aşama yararlıdır ve saç parlaklığını arttırmaya yardımcı olur. Hindistan cevizi yağı ile yapılan beş dakikalık bir baş derisi masajı yalnızca dolaşımı arttırmakla kalmaz, tıpkı devirde kaybolan besinlerin takviyesinde de yardımcı olur. Başkaca kepek önlemeye de yardımcı olur.

Hindistancevizi yağı, artrit ağrısını hafifletmek için de kullanılır. Kemiklerde kalsiyum ve magnezyum emme yeteneğini geliştirir. Diyet yağları arasında hindistan cevizi yağı, oksidasyona en az hassastır, bu da pişirme için en inançlı bir yağ olduğu mealine gelmektedir.

Konu etiketleri: ,