K-Beauty 101: Yeni başlayanlar için adım adım Kore cilt bakımı rutini

1 ay önce KADIN
Bu yazıyı 4 dakikada okuyabilirsiniz
12 views

Son yıllarda herkesin severek içine daldığı K-Beauty yerküresi, Koreli hatunların porselen üzere ciltlerinden ve bu cildi sürdürülebilir kılmak için kullandıkları eserlerden ve uyguladıkları rutinden doğuyor. Her geçen gün yeni teknolojilerin ve inovatif formüllerin ortaya çıktığı Kore kozmetiği yerküresindeki rekabetçi ortam, eserlerin kaliteli, doğal, organik ve tesirli içeriklerinin en büyük aslı. Bu eserler dört dörtlük bir rutin eşliğinde uygulandığında hem pek çok cilt onarımına yardımcı oluyor hem de gençlik, doğallık ve parlaklık hayal olmaktan çıkıyor.

Kore cilt bakımı rutini öncesi: Bunları biliyor musun

10 aşamalı Kore cilt bakımının nimetlerinden faydalanabilmek için öncelikle kimi soruların yanıtını net olarak yanıtlayabilmek gerekiyor. Her bir bireye kişisel olarak değişen cilt bakımı yolculuğuna başlamadan evvel cilt yapısını ve bu yapıya hususî muhtaçlıkları belirlemek koşul. Bu yolculuk öncesinde yanıtlanması gereken sorular şöyle:

– Cilt prodüksiyon nedir? Karma, yağlı, kuru, olağan yahut hassas cilt tiplerinden hangisi?

– Cilt meselelerim neler? Sivilce, cilt lekeleri, siyah nokta, kırışıklık üzere dertlerden hangilerine sahibim?

– Cildimi etkileyen çevresel faktörler neler? Mevsimlerden, havadan, bulunduğum ortamdan nasıl etkileniyorum?

– Cildim hangi içeriklere karşı hassasiyet gösteriyor?

O halde hazırız: İşte 10 adımlı Kore cilt bakımı rutini

Bu soruları cevapladıktan sonra gönül rahatlığıyla Kore cilt bakımı rutinini pratiğe geçebilirsin. İçeriklerin cildin o anki gereksinimlerine nazaran değişkenlik gösterebildiği, cildin tüm gereksinimlerine karşılık veren bu bakım rutininde eserleri hakikat sırayla pratiğe ihtimam göstermek çok değerli.

İşte sırasıyla, adım adım meşhur Kore cilt bakım rutini:

1. Yağ bazlı temizleyici: Kore cilt bakım rutininde paklık birinci iki aşamayı oluşturuyor. Cildini yağ ve kirden arındırmak için öncelikle yağ bazlı bir temizleyici seçmelisin.

2. Su bazlı temizleyici: 2. aşama yağ ve kirden arta kalanları temizlerken cildi nemlendirerek bakıma hazır hale getiriyor.

3. Peeling: Cildi meyyit deriden arındırmak, tıkanmış gözenekleri açmak ve cildi yenilemek için peeling yapmak koşul. Haftada en az 1 kez yapılması öneriliyor.

4. Tonik: Cildin pH seviyesini dengeliyor, gözeneklere bakım yaparken cildin hafifçe nemlenmesini sağlıyor. Bu formda cilt vesair aşamalara en âlâ formda hazırlanmış oluyor.

5. Esans: Kore’ye has bir eser olan esans koku demek değil. Cilt bakımının kalbi olarak isimlendirilen bu eser çeşidi, serumdan daha az ağır bir yapıda ve cilt tarafından süratlice emiliyor. Cildin onarılması, nemlendirilmesi ve yenilenmesinde serumun en büyük tamamlayıcısı.

6. Serum & Ampul: Bu eser kümesine tedavi ediciler de denebilir. Her bir eser öbür bir işlevle tasarlandığından cilt gereksinimlerine nazaran seçilmeli. Bu emelle kırışıklık, akne, cilt lekesi, dehidrasyon ve cilt tonu üzere pek çok farklı meseleye hususî olarak tercih edilmeleri gerekiyor.

7. Maske: Rutinin tahminen de en tesirli ve sefalı eserleri maskeler. Çok farklı cilt problemlerine ve gereksinimlerine nazaran tasarlanan maskelere 20 dakikalık küçük meditasyonlar da denebilir. Çok süratli tesir etmeleri nedeniyle nispeten yararlı eserler.

8. Göz kremi: Rutinde yüzün en hassas ortamı olan göz muhitine münâsib bir eser kullanmak kaide. Göz çukurunun tamamına, göz pınarlarına dikkat edecek formda hafifçe sürülmesi gereken göz kremleri göz etrafını ağır biçimde nemlendirerek yaşlanma belirtilerini geciktiriyor.

9. Nemlendirici: Cilt bakım rutininin 9. ve altın aşamasını hem gündüz hem de geceleri yüzün tamamını nemlendirmek oluşturuyor. Uygun bir nemlendirici cilt için bariyer vazifesi görüyor ve yararlı içerikleri cilde hapsediyor.

10. Güneş kremi: Erken yaşlanma belirtilerinden ve zararlı güneş ışınlarından korunmanın en kıymetli yolu gözetici kullanmak. Bunun için dışarı çıkmadan evvel cilde güneş kremi ya da SPF içeren bir BB/CC krem yahut kompakt cushion sürmek gerekiyor.

Bu son aşama detaylı Kore cilt bakımı rutini, cildinin gereksinimlerini karşılaman, aradığın tazeliğe ve ışıltıya ulaşman açısından epey tesirli.

Çabucak yarın denemeye ne dersin?

Konu etiketleri: , , , ,