Bayanların orgazm olabilmesi için erkeklere de kıymetli hizmetler düşüyor. Örneğin, evvel oral yolla ya da dokunarak uyarması gerekiyor.

AC
Partnerinizden birleşme esnasında nispeten yavaş ve yumuşak hareketlerde bulunmasını rica edin. Böylelikle birleşmeyi süratle sonlandırmasını engellemiş olursunuz. Bunu evvelce sevgilinizle konuşmanızda da yarar var. Zira erkeklerin birçok içgüdüsel olarak süratli ve kısa sevişmelerden yana olabiliyor.

Yavaş ve yumuşak hareketlerle partnerinize odaklanın, onu ne kadar sevdiğinizi düşünün. Dakikaların acilen akıp gideceği korkusunu yaşamadan, anın tadını çıkarın.

Misyoner konumunu tercih ediyorsanız, partnerinizin yüzü sizinkinden daha yukarıda olacak biçimde durum alın ve partnerinizin çenesi alın hizanızda olursa, onun cinsî organıyla sizinki daha yakın temas halinde bulunacak, siz de istediğiniz zevki daha kolay alabileceksiniz.

Bayanların orgazm olabilmesi için erkeğin yapması gerekenler:

– Ilgide erkeğin bayana karşı vaziyetleri çok değerlidir. Erkek şayet bayana yakın ve sıcak davranıyorsa, onun zevk alabileceği halde yaklaşıyorsa ve isteklerini önemsiyorsa o halde bayan da keyif duyacak ve orgazm olacaktır.

– Erkeğin bayana karşı anlayışlı olması, hatunun isteği yoksa vaziyet almadan onu zorlamaması çok kıymetlidir.
 
– Şayet erkekte erken boşalma sorunu varsa öncelikle bunun düzeltilmesi gerekir, aksi halde seks uygun olmayacak, bayan zevk almayacaktır. Burada yalnızca sıkıntı müddet değildir. Erkeğin boşalmayı denetim altına alması ve bayana nazaran kendini ayarlayabilmesi de kıymetlidir.
 
– Cinsî terapi de başarılı bir prosedürdür. Eşlerin birbirine yardımcı olması, samimi bir bağlantı, konuşabilmek ve paylaşabilmek cinsî hayatın da kalitesini arttıracaktır. 

– Birlikte baş başa vakit geçirmek, tatile gitmek, her iki tarafın da cinsî hayatını renklendirecektir.