Kaş kontürü hakkında merak edilenler

2 ay önce KADIN
Bu yazıyı 4 dakikada okuyabilirsiniz
16 views

Birçok bayan, sıklıktaki tesiri sebebiyle kaşlarını profesyonel ellere teslim etmek istiyor gelgelelim aklındaki soru işaretlerine karşılık bulamıyor. Kaş kontürü hakkında en çok merak edilenleri ise Ergül Keskin Conture Make up Studio’nun Kurucusu, Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin anlatıyor.

Kaş kontürü nasıl bir süreçtir

Renk pigmentlerinin, kaş yerindeki derinin alt tabakasına işlenmesi ile yapılan kaş kontürü süreci, yüzde ve tabirde yarattığı etkileyici değişiklikler sayesinde kaş formunu beğenmeyen bireylerin sıklıkla başvurduğu bir prosedürdür.

Kaş kontürü nasıl uygulanır

Profesyonel insanlarca yapılan kaş kontürü, kişinin yüzüne en iyi formun belirlenmesiyle başlıyor. Ön çizim sonrasında kıl tekniği, pudralama tekniği ve 3D üzere tekniklerle ile pratik yapılıyor. Süreç vadesi uygulanacak kaş yoğunluğuna nazaran 1,5 ila 2 saat arasında değişiyor. Süreç gerçekleştirildikten 20 gün sonra son dokunuşlar yapılarak kaşa son hali veriliyor. Yaklaşık 1-2 yıl arasında kalıcılık sağlayan kaş kontürü, hem yanlış kaş doldurmanın önüne geçiyor hem de kozmetik eserlerin kullanılmasına gerek duyulmamasını sağlıyor. Kaşlara uygulanmak için içinde mikro iğneler bulunan yeni nesil teknolojiye sahip bir cihaz kullanılır. Süreçten 20 gün sonra tekrar rötuş yapılarak kaşa son hali verilir.

Kimler kaş kontürü süreci yaptırabilir

Kaşları seyrek, dökülmüş, yanlış pratikler sebebiyle küsmüş kimseler kaş kontür sürecini rahatlıkla uygulayabilir. Başkaca illeti sebebiyle kemoterapi gösteren insanlar de kaş kontür yaptırabilir.

Kaş kontürü acılı bir süreç midir

Bu süreç makyaj yapmaya benzetilebilir. Sanıldığı üzere acılı ya da ağrılı bir tatbik değildir. Süreç öncesinde bölgesel anestezi kremi kullanıldığından kişi rastgele bir acı hissetmez.

Seanslar ne kadar sürer

Kaş kontüründe seanslar külliyen kişin kaş yapısına ve istenilen formun yoğunluğuna nazaran değişiklik gösterir. Umumî olarak bir vakit aralığı vermek gerekirse kaş kontürü süreci 1,5 – 2 saat arasında değişmektedir.

Kaş kontürü kalıcı mıdır

Doğal içerikli pigmentlerin derinin altına işlenmesi ile elde edilen manzara uzun vadede kalıcılık sağlar. Çevresel koşullar ve kişinin cilt tipine bağlı olarak tasarruf mühleti 6 ay ila 2 yıl arasında değişiklik göstermektedir.

Mikropigmentasyon mu, mikroblanding mi

Kaş kontür sürecinde 2 farklı usul kullanılır. Bunlardan birincisi mikropigmentasyon, ikincisi ise mikroblanding prosedürdür. Mikroblanding sürecinde birçok iğnenin bir arada olduğu kalemlerle cilde kesik ve çizikler atılır. Bu durum hem kanamalara hem de cildin üzerinde açık yaralara yol açabilir. Mikropigmentasyon sürecinde ise kontür uygulanacak nahiyeye pigmentler, ucunda mikro iğneler olan bir cihaz yardımıyla bırakılır. Cildin yüzeyinde çalışıldığı için dokularda rastgele bir deformasyona ve zarara yol açmaz, cilde kesikler atılmadığı için kanama da yapmaz. Birebir vakitte iltihaplanma ve enfeksiyon riski barındırmaz. Zira hem mikropigmentasyon sisteminin tekniği hem de kullanılan eserlerin doğal olması, mümkün reaksiyonların önüne makbul. Fakat bu süreçler cilde uygulandığından kesinlikle steril bir ortamda tek tasarrufluk iğnelerle profesyonel ve eğitimli şahıslarca yapılmalıdır.

Kaş kontürü sonrası nelere dikkat edilmelidir

Tatbik sonrasında süreç yapılan kesimin su ile temas etmemesine dikkat edilmelidir. Birinci 24 saat süreç yapılan nahiyeye sıcak su değmemesi de başka kıymetli ayrıntıdır. Güneşe çıkarken ekstra ihtimam gösterilmeli. Pratik yaptırdıktan sonra kaş nahiyesinin güneş ile
direkt teması engellenmelidir. Güneş kaşlarda rengin solmasına yol açabilir. Başkaca süreç sonrasında solaryuma gidilmemeli gidilecekse kesinlikle kaş ortamı kapatılmalıdır. Süreç sonrasında ortamda kabuklanma olabilir. Kabuklar mutlaka soyulmamalı, kendi kendine
düşmesi beklenmelidir. Süreç sonrasında kaşa kozmetik bir eser değdirmemeye itina gösterilmelidir.

Konu etiketleri: , , , ,