Kırışıklıklara ameliyatsız tahlil

2 ay önce KADIN
Bu yazıyı 3 dakikada okuyabilirsiniz
16 views

Yaş aldıkça devrin tesirlerine karşı koyamayan kırışıklıklar ciltteki konumunu alır. Bu noktada devreye yeni nesil pratiklerden biri olan hifugold pratiği giriyor. Ergül Keskin Conture Make up Studio Kurucusu Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, hifugold sürecinin bilinmeyenlerini anlatıyor.

Ameliyatsız gençleşmenin formülü; Hifugold

Bir çeşit ameliyatsız yüz gerdirme süreci olan hifugold, yüz gençleştirme ve sıklaştırma teknikleri arasında sıklıkla uygulanan bir prosedürdür. Cildin alt tabakasına verilen denetimli ses dalgaları ile yapılan bu süreç, daha zinde ve genç bir görünümün ipuçlarını sunar. Ses dalgalarının cilt tabakasında yarattığı kuvvet hedeflenen kesimde ısı hasarı oluşturur. Bu hasar kolajen üretimini arttırarak, yeni ve taze bir cilt için gerekli olan yapılandırmayı başlatır. Hifugold pratiği, yaklaşık 15.000 hücre yenilenmesi sağlarken cildin üst yüzeyine rastgele bir zarar vermez.

Hifugold hangi nahiyelere uygulanır

– Alında

– Gıdıda

– Yanaklarda rahatlıkla kullanılabilir.

Hifugold nasıl uygulanır

Süreç öncesinde cilt tüm makyaj, krem ve güneş kreminden arındırılır. Cilt aklığından sonra hem kayganlaştırma hem de soğutma özelliği olan bir jel sürülerek cilt sürece hazırlanır. Uygulanacak yere nazaran cihaz için münasebetli başlık seçilir ve evvelce belirlenen yüz tahliline nazaran süreç uygulanmaya başlanır. Umum olarak acısız ve ağrısız bir süreç olan hifugold yapılırken, diş implantı, dolgu yahut kanal tedavisi gören insanlarda hassasiyet olabileceğinden ağrıyı azaltmak için spanç kullanılabilir. Süreç sonrasında nemlendirici krem sürülür. Rastgele bir deformeye yol açmadığı için, insanlar süreç sonrasında günlük hayatlarına geri dönebilir. Süreç sonrası cildi güneşten korumak ve 24 saat duş yapmamak gerekmektedir.

Hifugold süreci neden uygulanır

Yeni nesil cilt germe süreci olan hifugold mahsusen de yüz yerinde kıymetli gelişmeler sağlar. Bunları şu biçimde özetlemek mümkündür;

– Devrana bağlı olarak esnekliğini kaybetmiş cildin sıkılaşması,

– Düşük kaşların kaldırılması,

– Çene kontürünün vurgulanması,

– Mimiğe bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıkların giderilmesi,

– Boyun derisindeki sarkmaların giderilmesi,

– Gıdı nahiyesinin toparlanması,

– Yanak nahiyesinin toparlanması,

– Alın kırışıklarının giderilmesidir.

Kısa vadede tesir, uzun vade kalıcılık

Klasik tekniklere nazaran çok daha uzun mühlet kalıcılık sunan hifugold süreci, ısı teknolojisi sayesinde thermage tesiri yaratır. Bu durum ortaya çıkan sonucun çok daha uzun vadede kalıcı olmasını sağlar. Başkaca tesirlerini 30 gün üzere çok kısa bir vadede göstermeye başlayan hifugold süreci, kalıcı olarak 90 günün ahir tesirlerini hissettiriyor. Odaklanmış ses dalgaları sayesinde kolajen sentezini uyaran bu süreç, yaklaşık olarak 1- 1,5 saatlik bir seansta tamamlanıyor. Cildin yapısına ve sürecin uygulandığı ortama nazaran kalıcılığı 1-2 yıl arasında değişiyor.

Konu etiketleri: , , , ,