Birlikte olmak, bir toplulukta birebir hisleri hissetmek ve birleşmek manalarını taşıyan ‘Kith & Kin’, yeni serisinde günümüzde eril şiddetin yaygın kültürel pratiğinin altını çizerek hatunun toplumsal hayattaki değerini, tüm kişilerin hiçbir ayrım gözetmeksizin sadece insan oluşlarından ötürü eşit, özgür ve onurlu yaşama hakkına sahip olduklarını tekrar hatırlatıyor.

Renkler ön planda

Gri, tek düze rutinlere inat, girdiği ortamı renklendiren, can katan bayan, Kith & Kin koleksiyonunda iki farklı print ile ışık saçıyor.

Mavi, pembe, siyahla bezenen büyük çiçekli print ve sarı, yeşil, turuncu, siyah ile bezenen minik çiçekli yapraklı print, tasarımcının iç yerküresini yansıttığı üzere birebir hengamda bayana dair umudu da yeşertmeye işaret ediyor. Kith&Kin SS 2020 koleksiyonunda likralı viskon, koton, şifon, likralı koton saten, ipek krep, ipek saten tercih edilmiş.

Koleksiyonun kreatif yöneticiliği Burak Tuncel, Fotoğraf idaresini Ozan Kıymaç, Prodüksiyon idaresini Tolga Özgal, Styling Rabia Yaman, Koreografi, Unsur Kılıç olurken, Makyaj Kryolan ve saçlar Loreal’e ilişkin. Stüdyo sunumundaki ayakkabılar ise renk ve stil olarak Kith & Kin koleksiyonunu tamamlayan Makiela Design imzası taşıyor.

Kith & Kin – 2020 İlkbahar/Yaz Defilesi Foto Galeri