Lökopeni illeti, kanser olduğu düşünülse de rastgele bir kanser çeşidi arasında sayılmamaktadır. Vücuttaki beyaz kan ölçüsünün 5000 hücre altına indiği durumlarda ortaya çıkan lökopei illeti, direkt olarak vefata sebebiyet vermemektedir.

Lökopeni nedenleri göz önüne alındığında, kişinin daha evvel yaşamış olduğu illetler sebebiyle kemik iliğinde mekan alan beyaz kan hücrelerinin azalmasının, illete kapı araladığı anlaşılmaktadır.

Yazı İçeriği

  • Lökopeni Nedir?
  • Lökopeni Bitkisel Tedavileri
    • Yeşil Çay
    • Sarımsak
    • Ekinezya
    • Yoğurt

Lökopeni Nedir?

Lökopeninin tarifi yapıldığında, kemik iliğinde konum alan beyaz kan hücre sayısının 5000 altına inmesiyle ortaya çıkan ve enfeksiyon oluşma riskini arttıran bir hastalık olduğu anlaşılmaktadır. Insanlar için rastgele bir hayati tehlike oluşturmayan lökopeni, bağışıklık sistemini savunmasız bıraktığı için enfeksiyon riskinin artmasına sebep olmaktadır.

Hastanın bağışıklık sistemini savunmasız hale getiren lökopeni sebebiyle, bireyler en ufak griple bile savaş etmekte zorlanmaktadır. Sıkça sorulmakta olunan lökopeni kanser midir sorusunun karşılığı da böylelikle verilmiş olmaktadır ve anlaşıldığı üzere lökopeni bir kanser çeşidi değildir. Dilerseniz bir evvelki hususumuz olan Beyaz Kan Eksikliğinin Belirtileri Nelerdir? göz atabilirsiniz.

Lökopeni Doğal Tedavisi

Lökopeni Bitkisel Tedavileri

Lökopeni doğal tahlilleri göz önüne alındığında, bu illetin ortadan kalkması için pek çok yolun var olduğu anlaşılmaktadır. Lökopeni doğal tedavisinde kullanılan eserler şu halde sıralanmaktadır:beyaz

Yeşil Çay

İçerisinde bulunan mineraller sayesinde, beyaz kan üretimini arttırmaktadır. Günlük 2 fincan içmek kafidir.

Sarımsak

Bağışıklık hücrelerini kuvvetlendirmenin yanında, beyaz kan üretimini de arttırmaktadır.

Ekinezya

Bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek, lökopeninin uygunlaşmasını sağlamaktadır. Günde 1-2 fincan ekinezya çayı tüketilmelidir.

Yoğurt

Tertipli olarak tüketilesi durumunda, vücuttaki beyaz kan üretimini arttırmaktadır.