Makyajınız kışa hazır mı

1 ay önce KADIN
Bu yazıyı 4 dakikada okuyabilirsiniz
15 views

Bayanların makyaj konusunda yaşadığı en büyük sıkıntıların başında makyajın çevresel faktörler sebebiyle bozulması geliyor. Yazın sıcak ve nemin sebep olduğu akma üzere meseleler kış mevsiminde bölgesini rüzgar, yağmur, kar üzere hava koşulları sebebiyle bozulmaya bırakıyor. Bu durum uzun uğraş ve hengam vererek yapılan makyajın boşa gitmesine neden olurken estetik açıdan da olumsuz bir imaj yaratıyor. Bu noktada kontür makyaj tatbiklerinin çok büyük avantajlar sağladığını vurgulayan Ergül Keskin Conture Make up Studio’nun Kurucusu ve Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, hususla ilgili kıymetli haberler veriyor.

Makyajınızın etkilenmesini önleyebilirsiniz

Makyaj yapmak önemli bir devir gerektirir. Münhasıran de birtakım makyaj tatbikleri vardır ki, bayanlar için büyük bir savaşa dönüşür. Fakat tüm uğraşlara karşın havanın tesiriyle tüm emekler boşa gidebilir. Bu aşamada devreye giren ve uzun mühlet kalıcılık sağlayan kontür makyaj tatbikleri kişinin her devir bakımlı ve hoş görünmesini sağlıyor. Üstelik dudaktan, kaş ve eyelinera kadar tüm kontür makyaj tatbikleri, hava ne olursa olsun bozulma, akma üzere meseleleri ortadan kaldırıyor.

Kaş kontür ile her vakit kusursuz görünüm

En tanınan hoşluk tatbiklerinin başında gelen kaş kontür, doğal pigmentasyonlar, tutarlı ekipmanlar ve profesyonel kimselerce yapıldığında olağanüstü sonuçlar sunuyor. Uygulanacak ortama pigmentler ucunda mikro iğneler olan bir cihaz yardımıyla bırakılır. Cildin yüzeyinde çalışıldığı için dokularda rastgele bir deformasyona ve zarara yol açmaz. Doğal bir görünüm elde etmek için çok âlâ bir yol sunan kaş kontür süreci, yaklaşık 6 ay ile 2 yıl arasında kalıcılık sağlar. Kış mevsiminde rüzgarı, yağmuru dert etmenize gerek kalmaz.

Bozulan eyeliner tarihe karışıyor

Makyaj rutininin tahminen de en güç pratiği eyelinerdır. Her iki göze eşit eyeliner hattı çekmek çok zordur, kimi hengam biri ince biri kalın olur. Kuyruklar birbirini tutmayabilir. Kimi durumlarda kusursuz eyeliner çekmek de ehliyetli gelmez. Zira dışarıda şiddetli bir rüzgar, dinmek bilmeyen yağmur ve tüm sıklığıyla kar yağışı sizi bekleyebilir. Bu türlü durumlarda eyelinerın bozulmaması içten bile değildir. Binaenaleyh âlâ bir eyeliner çekmek hava koşulları önünde yenilmenizi engellemez. Lakin eyeliner kontür ile hava koşulları önünde bir sıfır öne geçmek mümkündür. Eyeliner kontür tatbikinde öncelikle beklenti ve göz biçimine makul olarak bir ön çizim gerçekleştiriliyor. Belirlenen biçime nazaran süreç müddeti 1 ila 2 saat arasında değişen seans, 20 gün sonra rötüş yapılarak tamamlanıyor. Sonuç ise her vakit kusursuz, eşit ve bozulmayan eyeliner…

Her şey tamam ya dudaklar

Makyajın en kıymetli adımlarından biri olan dudak renklendirme, kozmetik eserlerle yapıldığında her vakit istediğiniz sonuçları vermeyebilir. Zira uygun bir hat çizmek ve bu velev nazaran dudakları renklendirmek güçlükle olabilir. Bir de üstüne hava koşulları sebebiyle sürülen ruj çabucak bozulup silindiğinde ortaya çok daha bed bir görünüm çıkar. Bu durumu engellemenin en kalıcı yolu ise dudak kontür sürecidir. Cihaz ve bitkisel boyalar aracılığıyla gerçekleştirilen dudak içini renklendirme olarak tanımlanan dudak kontürü yalnızca gün uzunluğu canlı ve bozulmayan bir manzara yaratmıyor. Birebir devranda dudakları daha dolgun gösteriyor, dudak hattını barizleştirerek en ülkü forma kavuşmasını sağlıyor.

Konu etiketleri: , , , ,