New York Moda Haftası 2019-20 sonbahar kış trendleri

2 ay önce KADIN
Bu yazıyı 2 dakikada okuyabilirsiniz
11 views

Yüksek boyunlu fırfırlar

Balıkçı yakalar, 2019-20 sonbahar kış devrine, Viktorya formuyla büyük bir değişikliğe uğrayarak geliyor. Sonbaharın en beğenilen koleksiyonlarına hava katan romantik dantelleri, fırfırları ve çiçek desenlerini düşündüğünüzde, bu yüksek boyunlu fırfırların ne kadar cool görünebileceğini kestirim eder misiniz? Trende öncülük eden koleksiyonlardan Marc Jacobs ve Brock Collection’ın fırfırları gözümüze biraz büyük gözükse de Tory Burch’ün zarif dizaynları gardırobunuzun vazgeçilmezi olabilir.

Tüylerin yükselişi

Her gün daha ziyade lüks markanın gerçek kürk kullanmama kararı alması, modanın tüylere dönmesine sebep oldu. Renkli, cazibeli ve abartılı tüyler, 2019-20 sonbahar kış koleksiyonlarından rüzgar üzere geçti. Prabal Gurung’un rengarenk ve Oscar De La Renta’nın bembeyaz tüyleri birer dilek nesnesi olmaya adayken Michael Kors Collection’ın üslubu ise şıklığıyla göz doldurdu.

Yeni nesil yamalar

New York Moda Haftası’nda dizayncılar, 70’lerin tanınan deseni yamalara, 2019 hatunları için asrî bir görünüm getirdi. Michael Kors ve Oscar De La Renta, bu desenlerle kabanlara nostaljik bir hava katarken, Eckhaus Latta ise renkli yamaları süveter kadrolarıyla birleştirdi.

Beli vurgulama devri

2019-2020 sonbahar kış devri, beli ortaya çıkarma zamanı! Geçen dönemin trendi tam bel oyuğuna takılan kemerler, defilelerde farklı varyasyonlarla önümüze çıktı. Grupların üzerine takılandan montun üzerine takılana kadar farklı kullanılan bu kemerleri takmanın tam sırası değil mi? Unutmayın ki beli vurgulamak bir bayanı her vakit zarif gösterir.

(Bu yazı birinci evvel oggusto.com’da yayınlanmıştır.)