Öncelikle seks hakkında tasalarınızı aklınızdan atmalısınız. Zira tasa, seks konusunda limitinizi sonlandıracaktır. Zihninizde, topluluğun koyduğu, cinselliği yasaklayan ya da baskılayan kanunları ve mitleri reddetmekle işe başlayabilirsiniz. 

Seks esnasında kendinizi orgazmik hisleri elde etmeye odaklandırın. Beklenen aksiyon zaten, basitçe gelecektir. 

Orgazmı yaşamak ve daha verimli bir cinsî hayata sahip olabilmek için günlük hayatınızda yapmanız gerekenleri aksatmamalısınız. Bunlar:
 

1) Yediklerinize dikkat edin

Sağlıklı bir vücuda sahip olmak hem libido hem de hormonlarınızı etkiliyor. Umum bir bakış açısıyla hudutlu şeker tüketimi, kâfi protein ve sağlıklı yağ içeren bir beslenme biçimi, hormonlarınızı orgazm için ülkü seviyede tutmanızı sağlar. Yağlı cipsler, hamburger, pizza üzere yiyecekler ise cinsî hayatınızı bed tesirler.

Anti-depresanlar, tevellüt denetim hapları yahut başka ilaçlar da libidonuzu düşürüp hormon istikrarınızı değiştiriyor olabildiği için aldığınız ilaçları belki de muadilleriyle değiştirmek için hekiminize danışabilirsiniz. Tıpkı devranda cinsî alaka sırasında orgazm olamama gerginlik ve zayıflık hissine neden olabilir.

2) Vücut çalışın
Orgazm olmak için genital yerle dimağ arasındaki nöronların hür akışının sağlanması gerekir.

Özellikle yoga, bu tıp sıkışmaları açmanın ve orgazm kuvvetiyle vücut arasındaki ilişkiyi kurmanın mükemmel bir yoludur. Yoga yapamıyorsanız, meskende kolay esneme hareketleri de yapabilirsiniz.

3) Gerilimden kurtulun
Gerilim vücudun kortizol üretmesine neden olur. Kortizol da seksüel uyarılmayı sağlayacak tüm memnunluk hormonlarını presler. Münhasıran de orgazm olmanızı sağlayan kasları tesirler.

4) Mastürbasyon
Haftada en az üç kez, bir çeşit kişisel keşif diyetine girin. Öncelikle sadece nasıl hissettiğinize odaklanın. Aklınıza ne cins mülahazalar geldiğini fark edin. Sonrasında bu formda uyarılmış olarak ne kadar uzun müddet kalabileceğinizi deneyimleyin ve bunu yaparken vücudunuzda olanlara dikkat edin. 

6. Yardım alın
Kendi kendinizi keşfetmenin güçlükle olduğunu düşünüyorsanız size cinsellik konusunda eğitimler verebilecek bir mütehassısa danışın.

Tüm bunların yanı sıra, vücudunuzun ne yapması gerektiğini çok güzel bildiğini unutmayın, siz yalnızca ona pratik yapması için yardımcı olun.