Her vakit 'doğru kişi geldiğinde bir biçimde anlarsın' derler. Partneriniz için 'benim için akıllıca kişi mi?' diye sorduğunuz anda bu fikir mealini kaybediyor aslında. Birçok ilginizde 'evet bu yanlışsız kişi olabilir' ya da 'tüm hayatımı onunla geçirebilirim' diye düşünmüşsünüzdür. Lakin bir biçimde hepsi bitti! Zira hayatta her şey değişir: kararlarınız, doğrularınız ve hisleriniz… Tüm bu değişimler sizin güçlükle bir insan olduğunuzu göstermez. Bir münasebet içindeyken, daha fazlasını istemeniz, bir şeylerin eksik olduğunu hissetmeniz çok çokça beklentiniz olduğunu değil, nitekim bir şeylerin eksik olduğunu gösterir. Akıllıca kimseyi bulduğunuzda, tüm zorluklara ve problemlere karşın her şeyin tamam olduğunu fark edersiniz. Peki nasıl? Nitekim de dedikleri üzere, ruh eşinizi gördüğünüz an hisseder misiniz? Yoksa bunu anlamanın bir yolu var mı?

Kendinizi saklamak zorunda kalmazsınız

Her münasebette kusurlarınızı, yanlışlarınızı ya da sevilmeye bedel görmediğiniz yanlarınızı gizlemeye çalışabilirsiniz. Bunlar başta size çok büyük bir sorun üzere gelmese de vakitle bambaşka birine dönüşmenize neden olur. Ruh eşinizi bulduğunuzda ise, değiştirmeniz ya da saklamanız gereken bir şey olmaz. İstediğiniz kadar açık olabilirsiniz. En berbat özelliklerinizi, kendinizde sevmediğiniz şeyleri bile onunla paylaşabilirsiniz. Zira yanlışsız insan sizi tam olarak olduğunuz kişi için sever.


Inançta hissedersiniz

Birine aşık olmak bir açıdan tehlikelidir. Birçok devir kararlarımızı aklımızla değil kalbimizle alırız. Bu da ileride ne kadar kırılacağımızın habercisidir aslında. Ayrıyeten aşk kaybetme korkusunu da beraberinde getirir ve sonu gelmeye heyecanları… Ruh eşinizi bulduğunuzda ise aşkınızın büyüklüğüne karşın sakinleşirsiniz. İstemeseniz bile ona güvenirsiniz. Daha evvelki ilgilerinizden kalan inanç dertleriniz yok olur. Güya kalbiniz bir formda her şeyin yolunda gideceğini hisseder.Birebir şeyi hissedersiniz

Birbirinizden çok farklı olabilirsiniz. Siyasi görüşleriniz, diyaneti inançlarınız, hayat formunuz, içtimaî hayatınız birbirinden çok gayrı olabilir. Ancak şayet ruh eşinizi bulduysanız, tüm farklılıklara karşın birebir şeyleri hissedersiniz. Hürmet duyduklarınız, sevdikleriniz ve tahammül edemedikleriniz birebirdir. Tıpkı şeylere üzülürsünüz ve ikinizin de vicdanını rahatsız eden şeyler birebirdir. Bambaşka düşündüğünüz bir bahiste bile tartışırken, al çizgilerinizi bilirsiniz zira birebirdir. Hakikaten de onun yanındayken ruh ikizinizi bulduğunuzu hissedebilirsiniz.


Seks hayatınız harikadır

Teknik bir şeyden bahsetmiyoruz. Mühletinden, konumlardan, sekse dair teknik her detaydan uzak olağanüstü bir seks hayatınız olur. Zira sahih kimseyi bulduğunuzda, cinselliğin muhabere kurmakla ilgili olduğunu fark edersiniz. Orgazm olmak ya da çılgın bir seks hayatı olağanüstüdür lakin gerçek yakınlığı bulduğunuz biriyle sevişmenin tarafını tutamaz. Ruh eşinizle birlikteyken, birisine dokunmanın bir muhabere yolu olduğunu anlarsınız. Bu hayatınız boyunca yaşayacağınız en düzgün seks deneyimidir.


Hissedersiniz

Evet, büyüklerimiz haklı. Gerçek kimseyi bulduğunuzda sahiden de içinizde bir bölgede bunu hissedersiniz. Artık daha yeterli, daha mesrur, daha rahat, daha akıllıca bir insan olduğunuzu fark edersiniz. Onunla tanışmadan evvelki hayatınız anlamsızlaşır ve onsuz bir geleceğin ihtimali bile aklınıza gelmez.