Saç Dökülmesini Önleyen Bitkisel Yağlar

2 ay önce KADIN
Bu yazıyı 2 dakikada okuyabilirsiniz
10 views

Saç dökülmesini önleyen bitkisel yağlar ve yararları.. Saç dökülmesini bitkisel yollarla önlemek için zeytinyağı, jojoba yağı, lavanta yağı, badem yağı üzere yağlar kullanılabilmektedir. Birkaç yağdan oluşturulan saç için yağ karışımları, saç diplerine sürülerek saç kökünü besler. Bu sayede dökülmeler azalır ve sağlıklı uzama başlar.

Saç Dökülmesini Önleyen Yağlar ve Yararları

Saç dökülmesini önlemesi ve uzamayı sağlaması açısından epeyce yararlı birtakım yağlar şöyle sıralanabilir:

  • Zeytinyağı: Diplere sürülmesi halinde kökleri besler ve saçın daha bakımlı bir formda uzamasına yardımcı olur. Saçın parlaklığını geri kazanmasına ve canlı görünmesine yardımcı olur.
  • Lavanta Yağı: Lâtif kokusu sayesinde saçların bakımını yaparken kendinizi güzel hissetmenize yardımcı olur. Saç diplerine değil de uçlara sürülmesi tavsiye edilir. Kaybedilen nemi geri kazandırır.
  • Hindistancevizi Yağı: Saç diplerine uygulanması halinde saç uzatan yağlar arasında yan almaktadır. Saçın kopmadan uzamasını sağlar.
  • Biberiye Yağı: Münhasıran yapılan süreçler sonrası yanan saça uygulanan bu yağ, saçların sağlıklı uzamasını sağlar ve meydana gelen hasarın onarılmasına yardımcı olur.

Saç Dökülmesi İçin Yağ Kürleri

Birkaç yağın karıştırılması ile oluşturulan kürler, saçların yanma, yıpranma üzere hasarlarının onarılmasına yardımcı olur. Bilhassa birer çay kaşığı lavanta ve zeytinyağının karıştırılması ile hazırlanan kürler, saçlara bakım yapmak için kusursuz yollardır. saç çıkaran yağları zeytinyağı ile karıştırarak yapılan kürler, saç derisine uygulandığında kusursuz sonuç vermektedir.

Konu etiketleri: ,