Sağlıklı bir cinsî hayatın 10 vazgeçilmezi

1 ay önce CİNSEL HAYAT
Bu yazıyı 4 dakikada okuyabilirsiniz
19 views

Güzel bir cinsî hayatın günlük yaşama tesiri hayli büyük. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, cinsellik, iş hayatından kişisel özgüvene kadar belirleyici bir faktör. Sizler için derlediğimiz bu haberde Dr. Ayşe Duman’ın tekliflerine kulak verin.

Vücudunuzu sevin

Kadınlığınızla ilgili içsel savaşlarınız varsa bitirin. Savaş halinde olduğunuz bir gücün (dişil enerjinin) hayatınıza renk katmasını beklemeyin. Kendinizle, vücudunuzla ve cinsî kimliğinizle barışın.

Rutinin dışına çıkın

Cinsî hayatınızı, cinsî yerinizi renklendirin. ”Sadece yatak odasında, makul gün ve saatlerde sevişilir” üzere kurallarla kuvvet akışınızı engellemeyin. İçinizden geldiği üzere davranmak, kuralların dışına çıkmak sizi özgürleştirecek, özgürleşen vücudunuz bu akışa entegrasyon sağlarken cinsî hayatınız tabiatıyla sıklaşacaktır.

Uçucu yağları kullanın

Koku insanın gücünü etkileyen en kıymetli dış faktörlerden biridir. Koku, dişil gücünüzü yükseltmek, kendinizi yeterli hissetmek ve cinsî dürtülerinizi harekete geçirmek için âlâ bir araçtır.

Bir kokuyu seçerken öncelikle o kokunun sizde uyandırdığı his ve tesire dikkat etmelisiniz. Örneğin, gül kokusu dişil enerjiyi arttırır lakin bu kokunun sizde istenilmeyen bir anısı olabilir yahut rastgele bir sebepten sizi rahatsız edebilir. Size en münasebetli kokuyu bulmak için hafifçe koklayın ve gözlerinizi kapatın.

Afrodizyak tesirli uçucu yağlar listesinde ylang ylang, gül, misk, sardunya, öd ağacını sayabiliriz. Bu yağları çok az ölçüde yatağın birtakım bölgelerine damlatabilir yahut buhurdanlıkta su ile birlikte buharlaşarak mekanı kokutmasını sağlayabilirsiniz.

Tüm bunların yanında partnerinizin koku seçiminde tercihlerini söylemesi ve ortak bir kokuda buluşmak da çok değerlidir.

Kıyafet seçimi değerli

Haneye gelince “gri eşofman”larınızı çekmeyi bırakın. Tayt, pantolon mahalline daha kadınsı, size kendinizi âlâ hissettirecek kıyafetleri tercih edin. Yalnızca gri eşofmanlarımla rahatım diyorsanız, bunun bilinçaltı savunma ve vücudu kapatma sistemi olabileceğini unutmayın.

Dans Edin

Eşinizle ya da yalnız fark etmez. Haftada en az üç gün 5-10 dakika da olsa dans edin. Gün içinde duyduğunuz ritme, müziğe vücudunuzu ve zihninizi bırakın. Bu pratikler vücudunuzu cinsellikteki, dişil gücün akışındaki ritme bırakmanızı kolaylaştırır.

İçeceklerinizi güllendirin

Soğuk-sıcak içeceklerinizin içine 2-3 tane gül atın. Gül çayı vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Böbrek sıhhatine yarar sağlar, idrar yolu iltihaplanma riskini azaltır. Rahim, vajen, yumurtalıkların çalışması için değerlidir.

Başkaca gül aromasının verdiği ferahlık vücudun dinginleşmesini ve gevşemesini kolaylaştırır. Her gün gül çayı içemeseniz de içeceklerinize 2-3 gül atmanız yararlı olacaktır.

Ilginizin dinamiğine kulak verin

Kendi vücudunuz ve partnerinizin vücudunu, hassas noktalarını öğrenin. İsteklerinizi, gereksinimlerinizi fark edip talep edin ve parterinize de bu manada kulak verin. Herkesin berhudar olacağı bir cinsî hayat, uzun ömürlü ve sağlıklıdır.

Beslenmenize dikkat edin

Mahsusen akşam yemeğinde ağır yağlı, unlu besinlerden kaçının. Hafif hissetmek hareketlerinizi sınırlamayacağı için bu mevzuda çok kıymetlidir.

İpeksi dokunuş tercih edin

Yatağa pijamayla değil gecelikle girin. İç çamaşırlarınızda, çarşaflarınızda ipeksi dokunuştaki eserleri tercih edin. Kendinizi muhtemelen daha güzel hissedeceksiniz.

Ana olunca cinsellikten vazgeçmeyin

Analık ve cinsellik birbirine köstek olmayan, tam bilakis dişil kuvvetin ağır olduğu ve birbirini besleyen değerli iki alandır. Cinsellikten vazgeçmenin oluşturacağı dengesizlik anneliğinize ve çevre yaşantınıza da olumsuz yansıyacaktır. Doyumlu cinsî yaşantının vücut ve zihniniz için istikrar ögesi olduğunu unutmayın.

Konu etiketleri: , , , ,