Tırnak Beyazlatma Sistemleri Limon ve Diş Macunu

2 ay önce KADIN
Bu yazıyı 2 dakikada okuyabilirsiniz
9 views

Tırnak beyazlatma için yapılması gerekenler arasında en çok kullanılan şeyler limon ve sirkedir. Tırnaklar münhasıran oje sürmekten ötürü sararır. Ojeden ötürü havasız kalan tırnaklar vakit içinde sararmaya başlar. Bu sarılığı giderebilmek için de tırnak bakımı yapılması gereklidir. Bunun için de kozmetik eserleri satılan noktalardan eserler alınabilir. Ancak hanede uygulanacak doğal yollarla de tırnak beyazlatmak mümkündür.

Limon İle Tırnakları Beyazlatma

Tırnak beyazlatma nasıl yapılır konusunda en çok tavsiye edilen şey limondur. Limonun tırnakları besleyici özelliği vardır. Bu yüzden de hem tırnak uzatma hem de tırnak beyazlatma için sıklıkla limon kullanılır. Limon direkt tırnağa sürülebilir. Bunun dışında yarım limon suyu ve 1 çay kaşığı karbonat karışımının hazırlanmasının akabinde bir fırça yardımıyla tırnaklar fırçalanabilir.

Tırnak Beyazlatma İçin Diş Macunu

Tırnak beyazlatma formüllerinden bir gayrısı ise diş macunudur. Pak bir diş fırçasının üzerine sürülen bir ölçü diş macunu ile tırnakların fırçalanması beyazlık için nispeten tesirli bir usuldür. Bu yolun sistemli olarak yapılması da kısa bir vade içerisinde tırnak beyazlatacaktır.

Konu etiketleri: ,