2020’de vaktin ötesine geçen fütüristik saç dizaynlarıyla bayanlar dönemsel moda kavramını yıkıyor. Yeni nesil topuzların kusursuz cazibesiyle bayanlar, asrî şıklığın üslubunu oluşturuyor. Stil danışmanı Orhan Bademli, 2020’nin trend olacak modellerini anlattı.

Yeni yıla sayılı günler kala 2020’nin moda trendleri de şekilleniyor. Hatunların yaratmak istedikleri biçimin en kıymetli kesimlerinden birisi olan saçlar, gelecek yıl bireye şahsi dizaynlarıyla isminden çok laf ettirecek. MOS Kuaförlerinin kurucusu, O&V Hair Style & Academy salonunun sahibi stil danışmanı Orhan Bademliihtiyaçların doğru tespit edildiği, saç dizaynlarıyla kusursuz bir imaj yaratılabileceğinin mümkün olduğunu lisana getirdi.

Gelecek yıl yeni nesil çağdaş şıklık üslubunun “houte couture” topuzlar ile oluşturulacağının altını çizen Orhan Bademli, bu topuzlarla bayanların kendileri için oluşturdukları kombinasyonları sanatsal bir final ile noktalayabileceğini belirtiyor. “Kişiye kişisel tasarlanmayan, klasik saç stili kalıplarını yeni yılda pek çokça görmeyeceğiz. Artık insanların ruhsal ve fizikî karakterini yansıtan ve o kimselere yakışan saç dizaynları tanınan olacak” diyen Bademli, herkesin kendi stilini konuşturacağı bir yıla gireceğimizin altını çizdi. 

Trend, Houte Couture topuzlar
Kendi tarifiyle gökyüzü gücüne iyi yüz formlarına sahip fütüristik bayanı, yaratıcı ve özgür yaklaşımla eşsiz kılan bir çekicilik ile buluşturduklarını belirten Stil Danışmanı Orhan Bademli, trendin Houte Couture topuzlar olduğunun altını çizdi. Bu topuzların yalnızca o bireye kişisel tasarlandığını ve insana kendini hususî hissettirdiğini söyledi.

Bu yılbaşı da kırmızıdan vazgeçmeyin
 

Kırmızının yalnızca yılbaşını değil birebir devirde özgüveni de sembolize ettiğini kelamlarına ekleyen Orhan Bademli, bu alımlı rengin cazibesini hiçbir devir kaybetmediğini ve akıllıca kombinasyonlarla çok şık sonuçlar elde edilebileceğini belirtti.

Yılbaşı makyajı nasıl olmalı?

“Doğru makyaj ile hoşluğun sırrı bakışlara yansır” diyerek, yılbaşı makyajında göz makyajının ehemmiyetinin altını çizen Orhan Bademli, yılbaşı gecesi makyaj pratiği için de kıymetli tüyolar verdi:

  • Bireye kişisel doğallığı, net görünümle birlikte cilde yük yapmayan, kapatıcılığı hafif fondöten eser kümesiyle bütünselliği vurgulayarak cilt üzerinde ön yer oluşturulmalıdır.
  • Sonrasında kişinin ten rengine ahenk sağlayacak ağır olmayan, akıllı concealer formülleriyle sihirli dokunuşlar ile tonlamalar yapılmalıdır.
  • Üst göz kapağında ağır renklerle derin gölgeler oluşturulmalı ve kirpik dip uzunlukları ise eyeliner ile desteklenerek, farların geçişleriyle net yoğunluğu fiks edilir.
  • Detaylarda göz, ten ve giyilen renklerin ışıltılı görünümünden ödün vermeden tatlı sertlikler katılabilir.