Yumurtalık kisti tedavi yolu kistin boyutuna ve âlâ huylu olup olmadığına nazaran değişir. Farklı çeşitlerde yumurtalık kisti vardır. Kistten şüphelenen kimseler de birinci olarak doktora başvurmalıdır. Yumurtalık kisti nasıl makbul sorusunun karşılığı kistin durumuyla yakından bağlantılıdır. Lakin tabipler birinci olarak tevellüt denetim haplarını hastaları için muharrir. Bu haplar kanser riskini de azaltır.

Ne Vakit Kiste Cerrahi Süreç Uygulanır?

Kistin kanser olma ihtimali varsa tabip cerrahi süreç uygulayarak bu kisti alır. Yumurtalık kisti tedavisi olarak ameliyat iki türlü yapılır. Bunlardan bir tanesi Laparoskopi bir gayrısı ise Laparotomi’dir. Kist küçükse Laparoskopi yapılır. Gelgelelim kist büyükse karın nahiyesinin açılarak yapılan ameliyat olan Laparotomi süreci uygulanır.

İbrahim Saraçoğlu Tavsiyesi: Soğan Kürü

Yumurtalık kisti bitkisel tedavi arayan bireylere gösterilebilecek şey soğan kürüdür. Soğan enfeksiyonel rahatsızlıkların tedavisi için birebirdir. Ayrıyeten yumurtalık kistinin oluşumunun engellenmesi ve var olan kistin de geçirilmesi için soğan kürü uygulanmalıdır. Bu kür birebir vakitte yumurtalık kisti bitkisel tedavisi İbrahim Saraçoğlu tavsiyesidir.